Logo GOTiS w Gniewinie
Powróć do: Turystyka

Pływalnia Kryta

pływalnia kryta

Nie tylko sportowy basen

Na amatorów pływania oraz profesjonalne i młodzieżowe grupy pływackie, czeka w Gniewinie Pływalnia Kryta (800 m od hotelu).
Jest to pełnowymiarowy basen sportowy o długości 25 m i głębokości od 120 cm do 180 cm, podzielony na 6 torów, w tym jeden wypłycony do głębokości 90 cm na całej długości funkcjonuje jako brodzik. Temperatura wody: 28 st C, temperatura powietrza w hali: 29 st C. Fantastyczną atrakcją pływalni jest zakręcona zjeżdżalnia. Basen wspaniale spełnia swe funkcje zarówno jako pływalnia sportowa, jak i miejsce zabawy w wodzie.

Zjeżdżalnia zjeżdżalnia

Najbardziej zakręcona zjeżdżalnia na Kaszubach Północnych!

Jej długość wynosi 76,3 m, wysokość 7,76 m, a średnica rury to 1 m!

W trakcie przejazdu, który trwa około 20 sekund w zależności od techniki zjazdu,

pokonuje się trzy pętle, po czym następuje lądowanie w specjalnym zbiorniku - hamowni (4 m x 2 m x 40 cm).

 

 

 

 

 

 

 


Sauna

Polecamy fińską saunę, o niskiej wilgotności, z rozpiętością temperatury od 60 do 100 st. C. Wizyta w saunie wywiera zbawienny wpływ na zdrowie i urodę, a także przeciwdziała starzeniu się organizmu: rozluźnia fizycznie i psychicznie, poprawia nastrój, oczyszcza i odtruwa organizm.

Zalecana w schorzeniach układów: krążenia, oddechowego, nerwowego, ruchu. Wysoka temperatura w saunie wpływa na lepsze ukrwienie tkanek, a co za tym idzie dotlenienie skóry. Po sesji w saunie skóra jest oczyszczona, lepiej ukrwiona i gładsza.


Aerobik wodny

Gimnastyka w wodzie o średniej głębokości ok.130 cm. Polecana jako forma doskonalenia sprawności dla wszystkich. Środowisko wodne umożliwia wykonanie ćwiczeń, które dla niektórych osób są niemożliwe do wykonania na lądzie.

Aerobik wodny przyczynia się do: zmniejszenia otyłości, redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej, ujędrnienia ciała, wzmocnienia i kształtowania mięśni, poprawy kondycji ruchowej, zwiększenia odporności na osteoporozę. Zajęcia prowadzone są pod kierunkiem profesjonalnej instruktorki Aqua Fitness.


KONTAKT

Pływalnia Kryta w Gniewinie (800 m od hotelu)

Tel: +48 58 676 79 09
E-mail: plywalnia.kryta@gniewino.pl